portal kobiecych inspiracji

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak de facto to tylko numer. Masz prawo mieć 55 lat, ale wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jakkolwiek możesz także mieć 50 lat, niemniej jednak wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie troszczysz się o własne ciało i co robisz, aby pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeśli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną postacią w wieku 20, 30 bądź też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze oraz innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one też mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.