hydrolaty bez konserwantów

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą wykorzystywane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować według ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednakowoż i o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.